
Участникът от страна на „Младежки център за разьвитие-Взаимопомощ” бе оценен високо и поканен да участва, поради своя отличен разговорен Английски език и опит като ЕДС координатор по посрещане и изпращане на доброволци.
Визитата протече в много спокойна и ползотворна обстановка. Представянето на турските организации, акредитирани по Европейската доброволческа служба беше в приятелски дух и изненада с тяхното качествено ниво на работа.
Особено емоционално се прие факта, че университет притежава акредитация по ЕДС или пък възлага такава дейност на НПО и я подпомага и субсидира за това. Така организациите там много креативно и близко до студенската аудитория, подхождат към студентите, които пък от своя страна по интусиазирано и мотивирано участват за Дейност 2 на програмата „Младежта в действие”.
„Всичко беше много положително и това, че научихме как генерират идеи техните организации, ще е най- ценното за мен като координатор по ЕДС” – споделя участничката от Казанлък- член на Управителния съвет на Сдружение Взаимопомощ. Надявам се, че намерих достатъчно партньори, с които да работим за в бъдеще и в тази връзка планираме да представим информация за най-новия си проект, с който възнамеряваме да кандидатстваме за финансираме пред Национален център „Европейски младежки програм и инициативи”-България към дата 01.11.2010 година с работно заглавие „Изкуството да дадеш” на всички акредитирани организации, с които осъществихме контакти. Така, ако ни изпратят подходяща кандидатура за доброволец ще имаме и първото си участие на турски такъв в наш проект тук в града на розите. Културните традиции на домакините бяха представени по запомнящ се начин с интерактивни и модерни подходи, а междукултурните различия преплетени много добре и научих нови и интересни за мен факти за Турция.
Считам, че визитата е едно добро начало и ще има много бъдещи проекти, реализирани съвместно с Турските организации за в бъдеще, защото там се отпускат много средства и подпомагат младите в начинанията им.
< Предишна | Следваща > |
---|