Трета победа за "Розите"

ФК

Напълно заслужено ФК „Розова долина“ победи с 3:2 един от претендентите за професионалния футбол ФК „Черноморец 1919“ Бургас, в пети кръг от футболното първенство на Трета лига – Югоизточна група.

Още в първите 45 минути казанлъчани изиграха силен и стойностен футбол за удоволствие на над 300 души на стадион „Севтополис“. В 9-та минута Ахмед Фаиков отбеляза красиво след пряк свободен удар за 1:0. Минута по-късно Милен Танев след идентично статично положение изравни за 1:1. Отново опитният Фаиков след изпълнение на корнер хитро покачи на 2:1 (в 14 минута), с „помощта“ на Стоян Кижев от гостите. След двуходова комбинация между Кольо Чахов и Атанас Апостолов, „розите“ увеличиха преднината си с 3:1 (40 минута), с попадението на играещия старши-треньор.

Второто полувреме домакините го изиграха тактически правилно и дефанзивно, а пропуски пред гола направиха Пламен Колев и Чахов. В самия край на мача, в 90-та минута Мариян Тонев от екипа на гостите вкара второто и финално попадение за бургазлии.

Така „Розите“ продължиха серията от три последователни срещи без поражение, а аплодисментите на публиката бяха оценка за себераздаването и сърцатата игра на футболистите, независимо от кадровите проблеми в тима. По време на двубоя бяха събрани 312 лева от дарения на феновете, за което клубът благодари най-сърдечно.

Преди срещата с бургазлии, „Розите“ безапелационно и шеметно победиха „соколите“ край Пловдив на стадион „Марково“ също 3:2. Силно и убедително поведохме за 2:0 като гост в жегата на Тракия, след две попадения на опитния Ахмед Фаиков. След головeте на „Акси“ завърши и полувремето в 4-ия кръг на Югоизточната трета лига, след едно от най-силните полувремена за казанлъчани. Последните трябваше да направят рокада и след контузия на капитана Иво Иванов влезе помощник-треньорът Милен Христов. Последваха минути, в които домакините от „Сокол“ върнаха двете попадения в равностойните моменти на мача. В самия край снажният Кольо Чахов вкара за победното 3:2 за „Розова долина“ за трите точки и престижната победа навън.

„Силно играхме до 2:0, отмениха ни чисто попадение след автогол на домакините. Важното е, че навън печелим и играем със самочувствие и успех. Тежко и горещо време за игра, доволен съм“, сподели „старшията“ Наско Апостолов.