Казанлък подчини Славия след страхотна драма

Воденият от Борислав Крачанов отбор на Казанлък Волей записа трета победа в НВЛ-жени. "Розите" се наложиха драматично над Славия с 3:2 (21:25, 25:21, 25:21, 19:25, 16:14) в среща от четвърти кръг на първенството. В състава на Славия бяха опитните Страшимира Симеонова и Ася Динова, която се завърна след майчинство. Казанлък заема третото място във временното класиране със 7 точки (3 победи, 1 загуба), "белите" са седми с 2 точки (3 поражения).

Free Joomla Extensions

галерия снимки: 10.11.2019 - НВЛ жени "Казанлък Волей" - "Славия" София 3:2

В първата част "белите" доминираха изцяло, като не даваха много възможности за противопоставяне на съперника. Волейболистките на Иван Димитров поведоха в резултата без проблеми.

Възходящата линия продължи и в следващите минути - в началото на втория гейм. Положението се запази до 12:11, след което столичанки изпуснаха инициативата. "Розите" набраха инерция и поддържаха темпото, не позволявайки на гостенките да ги преодолеят - те се доближаваха на точка-две, но казанлъчанки останаха стабилни и останаха в играта след 25:21 и 1:1 гейма.

"Белите" поведоха в третата част, но отново не устояха и домакините обърнаха резултата. До края нещата не се промениха и момичетата на Борислав Крачанов излязоха напред с 2:1 гейма.

В четвъртия гейм ролите се размениха няколко пъти - ту славистките повеждаха, ту "розите". Двата отбора успяваха да изравнят на два пъти в частта. Атака изведе напред състезателките от столицата за 20:19. Впоследствие силната им серия продължи и двубоят влезе в тайбрек.

Там отборът домакин започна силно, но момичетата от Славия отново показаха воля и ролите се размениха. Борбата ставаше все по-ожесточена в следващите минути, в крайна сметка казанлъчанки изковаха успеха след ас на Кристина Йорданова и атака на Патрисия Йончева.

Топреализатор бе Селин Салим с 20 точки (1 ас, 1 блокада), 18 добави Патрисия Йончева (2 аса, 1 блокада). Кристина Йорданова се разписа с 15 точки (2 аса, 1 блокада). За съперника Никол Данкинова завърши с 25 точки и бе над всички (2 аса, 3 блокади), Ванеса Иванова реализира 17 точки (1 ас).

За най-полезен състезател MVP на мача бе избрана капитанската на Казанлък Патрисия Йончева

В следващия кръг Казанлък среща Левски, а Славия - Перун. Двубоите са на 15 ноември (петък).

Първи зелен картон при жените

Волейболистката на Казанлък Волей Александра Колева, която играе на поста разпределител, стана първата носителка на зелен картон в женското първенство на България - НВЛ-жени.

Както е известно, от този сезон 2019/2020 Националната волейболна лига въведе зеления картон, като с него желае да стимулира феърплея по време на срещите и това да даде положителен пример и за играчи и за публика.

По време на срещата Казанлък - Славия, която завърши с 3:2 гейма за "розите", ситуация при която "белите" атакуваха и топката отиде в аут. Съдията отсъди точка за Казанлък, Александра Колева призна за блокада от нейна страна и точката бе за столичния тим.

Волейболистките на ЦСКА победиха като гости Перун (Варна) с  (25:15, 25:3, 25:14) в мач от четвъртия кръг на женското първенство на България, който се игра в казанлъшката зала "Багира".

С това "червените" записаха трета победа в шампионата. Тимът на Перун е на последна позиция без успех до сега.

Червените доминираха изцяло, като във втория гейм поведоха с 11:0 и оставиха съперничките на едва 3 точки. ЦСКА затвори мача в три гейма за 57 минути игра.

галерия снимки: 10.11.2019 - НВЛ жени "Перун" Варна - "ЦСКА" София 0:3