Най-дълголетният турнир за купа Иван Николов събира млади волейболистки за XXII път

Най-дълголетният турнир у нас във волейбола при подрастващите – за купа Иван Николов продължава с пълна сила и отново ще събере за надпревара млади волейболистки от цялата страна. През тази година Коледният турнир, който се организира в памет на един от най-изтъкнатите ни волейболни специалисти в миналото Иван Николов, ще отбележи своето XXII издание. С това състезанието продължава да отбелязва рекорди всеки сезон и няма аналог в цялата история.
Турнирът се провежда в залата на 81 СУ „Виктор Юго“ в столичния квартал „Младост“ с домакин  - ВК Звезди 94 (София), като това издание е за кадетки (девойки, родени през 2002/2003 година). Традиционно в него участват осем отбора от България, като сили ще премерят столичните Звезди 94, Левски, ЦСКА, Локомотив, ЦПВК, Славия, както и Казанлък, и Марица (Пловдив).

Отборите са разделени в две групи по четири тима.

Група А: Левски, ЦПВК, Славия, Казанлък
Група В: ЦСКА, Звезди 94, Локомотив, Марица

В груповата фаза се играе всеки срещу всеки. Първите два отбора от всяка група оформят финална четворка, в която се играе на кръст. Победителите спорят за титлата, победените за трето място. Заелите трета позиция в групите спорят за пето място в крайното класиране, а останалите на четвърта позиция в групите излизат за седмо място в подреждането.

Турнирът Иван Николов предизвиква всяка година страхотен интерес, като се очаква с нетърпение от състезателки, треньори волейболни специалисти и родители. Той е индикатор за моментното състояние на отборите на полусезона, като представянето в него дава ценна информация на треньорите за работата, която предстои по пътя към държавните финали.