Берое спечели трофея на турнира за купа Роза

Волейболистките на Берое (Стара Загора) станаха носители на трофея в турнира за купа Роза за жени, който се проведе в Казанлък. Надпреварата е традиционна за града, като се провежда със съдействието на Община Казанлък , а този сезон е част от подготовката на женските отбори за предстоящия в началото на ноември старт на родния шампионат.

В последния си мач от турнира, който бе и пряк двубой за първото място, беройки, водени от Петър Дочев победиха Левски (София) с 3:1 (20:25, 25:9, 25:13, 25:8). Така с три победи над съперниците тимът от Стара Загора спечели първото място и купата. Представителките на „сините“ останаха на втора позиция с една загуба.

Левскарките стартираха много нахъсано, взеха инициативата още от началото на първия гейм и го спечелиха. След това обаче последва пълен обрат, като волейболистките на Берое на свой ред се въздигнаха и оставиха съперника на 9 точки във втората част. Превъзходството на Берое се запази и в следващите две части, които бяха спечелени с разлика и тимът на Стара Загора взе мача само с един загубен гейм.

В другата среща от програмата, която бе сблъсък за третото място, отборът на Раковски (Димитровград) надигра домакините от Казанлък с 3:1 (25:12, 22:25, 25:10, 25:22). С това представителките на Димитровград завършиха на трета позиция в турнира, а младият състав на Казанлък оформи четворката.

Раковски стартира много добре в мача и остави домакините на 12 точки. Във втората част обаче „розите“ показаха, че имат възможности и могат да бъдат равностоен съперник, като на свой ред преклониха съперника. В следващите два гейма много по-опитният тим на Димитровград не допусна повече шансове за обрат, като спечели мача с един загубен гейм.

В награждаването участваха президентът на ВК Казанлък Васил Аргиров, изпълнителният директор Деко Григоров и старши експерт спортни дейности и материална база към Община Казанлък Донка Павлова.

Всички резултати:

I кръг – 21.10.18г., :
- 1. ВК „ЛЕВСКИ“ – София - ВК „РАКОВСКИ“ – Димитровград  3:0 (25:20, 25:18, 26:24)
- 2. ВК „КАЗАНЛЪК“ – Казанлък - СКВ „БЕРОЕ“ – Стара Загора 0:3 (15:25, 19:25, 20:25)

II кръг – 22.10.18г., :
- 3. СКВ „БЕРОЕ“ – Стара Загора - ВК „РАКОВСКИ“ – Димитровград 3:1 (25:13, 25:14, 22:25, 25:16)
- 4. ВК „КАЗАНЛЪК“ – Казанлък - ВК „ЛЕВСКИ“ – София 0:3 (19:25, 19:25, 20:25)

III кръг – 23.10.18г., :
- 5. ВК „ЛЕВСКИ“ – София - СКВ „БЕРОЕ“ – Стара Загора 3:1 (20:25, 25:9, 25:13, 25:8)
- 6. ВК „РАКОВСКИ“ – Димитровград - ВК „КАЗАНЛЪК“ – Казанлък 1:3 (12:25, 25:22, 10:25, 22:25)

22.10.2018 - Волейболен турнир "Купа Роза" за жени - Берое - Раковски 3:1

22.10.2018 - Волейболен турнир "Купа Роза" за жени - Казанлък волей - Левски 0:3