Отборът на ОУПБЗН – Стара Загора, ядрото на което са огнеборци от пожарната команда в Казанлък, е първенец в комплексното класиране от Зоналното състезание по пожароприложен спорт, което се проведе в сградата на РС ПБЗН и стадион „Севтополис“.

За място на финалите на Републиканското първенство във Варна през юни се състезаваха отборите от трите области Стара Загора, Кърджали и Хасково в 4 дисциплини –  изкачване с щурмова стълба, 100 -метрова пътека с препятствия, пожарна щафета 4 Х 100 с препятствия и бойно разгръщане от мотопомпа.

На второ място се класира отборът на ОУПБЗН – Кърджали, на трето – отборът на ОУПБЗН – Хасково.

За участниците в отборното и индивидуалното класиране бяха осигурени купи и медали, връчени от комисар Стоян Колев, началник на Регионалната дирекция по Пожарната безопасност и защита на населението в Стара Загора. Треньор на огнеборците от регионалните служби, обединени в отбора на старозагорци, е казанлъчанинът Димитър Пинтев, който прие наградата от името на ОУПБЗН.

галерия снимки: 15.05.2018 - ОУПБЗН – Стара Загора спечели Зоналното състезание по „Пожароприложен спорт” в Казанлък