Казанлък Инфо - Животът... такъв какъвто го познавате в .:www.kazanlak-bg.info:.

Над 90 деца показаха своите артистични заложби по време на шестия детски конкурс за изпълнение на хумористична творба „Чудонемирчета”

Над 90 деца показаха своите артистични заложби по време на шестия детски конкурс за изпълнение на хумористична творба „Чудонемирчета” в рамките на Чудомирови празници на сцената на НЧ „Искра -1860”. Негови организатори бяха Общинска библиотека „Искра”, Фондация „Чудомир” и Община Казанлък.

Малките таланти  се конкурираха с изпълнения в четири възрастови групи, в жанровете „Проза” и „Поезия“.

Жури в състав: Председател – г-жа Ваня Иванова, секретар на Община Казанлък и членове г-жа Яница Станчева, член на Управителния съвет на Фондация „Чудомир” и г-н Георги Атанасов, актьор и художествен ръководител на театрална формация „Нашенци” към ОДК „Св. Иван Рилски”, определи носителите на призовите места в категориите, както следва:

Поезия
I група /4 – 6 год./
1. място – Десислава Цанкова Пенчева от ДГ „Буратино”, с худ. Ръководител Петя Игнатова, която изпълни „Чудното хоро” от Асен Разцветников
2. място – Георги Христов Петков  от ДГ „Слънчице”, с худ. Ръководител г-жа М. Фералиева, които изпълни „Имало едно врема един клоун” от Леда Милева
3. място -  Теодора Тодорова Георгиева от ДГ „Буратино, с ръководител В. Христова, която се представи с „Гевреча за Иванчо” от Дядо Пънч

II група /7 – 8 год/                                         

1. място – Фая Вескова Гератлиева, която се представи със стихотворението „Най – известното момиче”, което е нейно лично творчество
2. място бе присъдено на Галя Енчева Гилова от ДГ „Звънче” с „Пписмо от Америка” на Руми Райк. Художествени ръководители г-жа Ст. Златева и Елена Иванова
3. място – Стела Белчева Цанева от ОУ ”Св. П. Хилендарски” и „По телефона”от Чичо Стоян. Художествени ръководители – г-жа Катерина Маринова и Цв. Бонева.
Специалните награди отидоха при: Рая – Мария Хаджиатанасова от ДГ „Буратино” за изпълнението и на „Ванко Забраванко” и Карина Курекова от ДГ „Слънчице” филиал с. Копринка и „Сватба” от Йордан Стубел.
Поощрителна награда в тази група бе присъдена на Николата Шентова от ОУ „Св. П. Хилендарски” и нейното изпълнение на Свраки – махалани” от Чичо Стоян.

III група /9 – 10 год./
1. място – Лора Христова Духтева от ОУ „Г. Кирков” и „Сънливко”, худ. Ръководител Събина Цокева
2. място – Ивана Георгиева Тончева от ОУ „Чудомир”, която изпълни „Пуста наша Янка” по Чудомир, худ. ръководител Анелия Жекова
3. място – Йоана Пламенова Петкова и „Как така”, с худ. ръководител Събина Цокева от ОУ „Г. Кирков”.
В четвърта възрастова група /1 – 15 год./ бяха отсъдени  две първи награди – на Неделина Иванова и Георги Митков Стратиев. Неделина от ОУ”Кулата” представи „Наше село” от Жана Койчева, а Георги от НЧ „Цв. Радойнов- 1885”, гр. Крън – „Хитър дядо” от Асен Босев.

В жанра "проза" призовите места бяха разпределени по следния начин:
I възрастова група
1. място – „Клюкарки” по мотиви от разкази на Чудомир и в изпълнение на Валентина Карацанова, Дария Андреева, Катерина Лазарова и Елица Тодорова, под ъководството на Ани Коларова и Мария Генева от ДГ Славейче”.
2. място – Симона Йовчева Колева от ДГ „Ю. Гагарин”, с ръководители г-жа А. Колева и А. Асенова, която изпълни „Какво чудо стана” по Ран Босилек.
3. място – Виктория Сарачева от ДГ „Слънчице” филиал с. Копринка, която изпълни „Разсъждения” по Чудомир под ръководството на г-жа Таня Говедарова.
И в тази категории бяха присъдени две специални награди:
Рая Ангелова Сарачева от ДГ „Слънчице”, филиал с. Копринка и „Не съм от тях” по Чудомир
Синан Самиров Касапов от ДГ „Ю. Гагарин” и изпълнението на народната приказка „Нечувана лъжа”, с худ. ръководител Галина Иванова.

II възрастова група местата се разпределят както следва:
1. място – Илина Лазарова Козелова от НЧ „Цв. Радойнов – 1885” , гр.  Крън изпълнение на  „Пунтовете” от Чудомир, худ. ръководител – Десислава Стойчева.
2. място за Иван Орхан от НЧ „Пробуда – 1920” , с. Копринка, който изпълни „Защо ме биеш” по Чудомир и с художествен ръководител Мария Желева
3. място бе присъдено на Божидара Гайдарова от ОУ „Г. Кирков",която изпълни „Туристи” от Чудомир.

В трета възрастова група призовите места се присъдиха на:
I място – Божидар Русинов от НЧ „Хр. Ботев – 1897”,  с. Розово с худ. ръководител Делка Кирова за  изпълнението му на „Поп Никола” от Чудомир.
II място – Даниела Венциславова от НЧ „Освобождение – 1884”, с. Шейново, изпълнение на  „Съдружие” по Асен Разцветников.
III място бе присъдено на  Айлин Кемалова

В четвърта група изявите бяха оценени по следнния начин:
1. място- Сузан Сабри Ахмед от НЧ „Звезда – 1918” от с. Хаджидимитрово за изпълнение на  „Не съм от тях”- Чудомир , худ. ръководител Албена Арнаудова.
2. място – Стоян Зланков от НЧ „Освобождение - 1884”, с. Шейново, който изпълни „Циндил – Пиндил и Джаста – Праста” от Г. Райчев.
3. място – Елица Койчева- ОУ ” Мати Болгария” и „Не съм от тях” от Чудомир.
И в тази категория бяха присъдени две специални награди- на Мартин Карамалаков и Антония Иванова от ОУ „Кулата”, които изпълниха съответно „Навици” и „Убийство” по Чудомир.
Специален поздрав към всички участници поднесоха Детската театрална студия към НЧ „Възродена Искра – 2000”, с ръководител Гълъбина Михайлова и ВГ „Слънчице” към едноименната детска градина под ръководството на  г-жа М. Фералиева.

Журито номинира и участници в заключителния концерт за закриване поредното издание на „Чудомирови празници – 2018” , а именно -  Десислава Пенчева, Илина Козелова, Божидара Гайдарова, Фая Гератлиева и Неделина Иванова.

 

ПРЕДЛОЖЕНИЯ ЗА РАБОТА ОТ:

Банер

ФИКСИНГ БНБ

ВРЕМЕТО

Банер

Хайде на театър:

11:00 - НЧ "Искра - 1860"

20 години ТАТЪР „ЛЮБОМИР КАБАКЧИЕВ“ : „Какафония“- детско представление от репертоара на Театър „Любомир Кабакчиев“

17:00 - Зала "Лекс" - Община Казанлък

"Театърът там" - Документален филм за Театър Любомир Кабакчиев

19:00 - НЧ "Искра - 1860"

20 години ТАТЪР „ЛЮБОМИР КАБАКЧИЕВ“: „Сън в есенна нощ“ - юбилеен спектакъл

Виж още >>>

Търси последният брой на: