Левски отстрани Казанлък, вече са ясни кои са на полуфинал

Волейболистките на Левски победиха като гости Казанлък с 3:0 (25:15, 25:20, 25:22 ) в мач-реванш от 1/4-финалните плейофи в НВЛ-жени, който се игра в местната зала „Багира“.

Така с общ резултат 2:0 победи сините отстраниха съперничките и се класираха за полуфинали.

Представителките на Левски бяха безкомпромисни срещу домакините, като не им оставиха шанс за съпротива. И  трите гейма левскарките диктуваха темпото, като бяха по-добрият отбор на игрището и приключиха мача с чиста победа.

Free Joomla Extensions

Тимът на Берое (Стара Загора) се класира на полуфинал в НВЛ-Жени, след като победи Раковски (Димитровград) с 3:1 (25:22, 25:14, 20:25, 25:17) във втория двубой помежду им, изигран в зала "Младост" в Димитровград.

Първите две части премина под доминацията на волейболистките на Страхил Балов. В третия гейм момичетата от Димитровград взеха инициативата от самото начало и почти до края запазиха голяма преднина. В ключовите моменти гостенките опитаха да стопят изоставането си, в крайна сметка обаче Раковски затвори след 25:20.

Четвъртата част бе равностойна отначало, но после Берое се откъсна и спечели двубоя.

Така на полуфинала "зелено-белите" ще се изправят срещу шампионките от Марица (Пловдив).

ЦСКА се класира за полуфиналите в Националната волейболна лига при жените. Тази вечер "червените" спечелиха гостуването си на Славия с 3:0 (25:12, 25:15, 25:17) и след две победи продължават в следващия етап на плейофите.

Втората среща премина отново под диктовката на ЦСКА. "Червените" определено са по-добрият отбор и ще спорят за място на финала с победителя от двубоя Левски - Казанлък.

След като бяха изиграни вторите 1/4-финални срещи от НВЛ-Жени, станаха ясни полуфиналистите в първенството. Тимът на Левски ще излязат срещу вечния си съперник ЦСКА. Берое (Стара Загора) пък ще се изправи срещу шампионките от Марица (Пловдив). Играе се до две победи от три мача. Двубоите са насрочени за 13, 16 и евентуално 19 март, като часовете на мачовете ще бъдат оповестени допълнително.

използвана информация: bgvolleyball.com

Галерия снимки: 08.03.2018 - Волейбол жени - Казанлък - Левски 0:3