ВК "Берое" стана 4-ти, а ВК "Казанлък волей" е 7-ми

Тимът на новака в "елита"-"Берое" (Стара Загора) приключи редовния сезон в НВЛ-Жени с победа, след като се наложи категорично над вицешампионките от "Раковски" (Димитровград) с 3:0 (25:15, 25:20, 25:13) в двубой от последния, 14-и кръг навръх Баба Марта. Така момичетата на треньора Страхил Балов  в таблицата за временно подреждане преди плейофите са с 22 точки (7 успеха, 5 загуби).

Домакините от зала "Иван Вазов" доминираха изцяло в първата част и я спечелиха лесно, с голяма преднина. Във втория гейм имаше лека интрига, като волейболистите на "Раковски" се опитаха да настигнат съперничките си, но не успяха. В последната част изненади нямаше и "Берое" "затвори чисто" двубоя. "Доволен съм, спокоен и очакван мач и резултат, този път съм доволен от посрещането. Съставът бе идентичен като този от мача с "Левски" в София," коментира Страхил Балов.

"Зелено-белите" играха със следния титулярен състав: Веселина Григорова-капитан, Ваня Върбанова, Гергана Петрова, Татяна Алейникова, Виолина Николова и Златена Салабашева.

След "столичното вечно дерби", което завърши в духа на "честната и спортсменска игра" за "сините" с победа срещу ЦСКА, таблицата след редовния сезон в НВЛ изглежда така:

7 Казанлък Волей 12 1 11 8:35 0.2286 808:1033 0.7822 3

Регламентът предвижда първенецът от редовния сезон "Марица" (Пловдив) да почива в 1/4 финалните плейофи. Така този етап се провежда по схемата 2 място-7място, 3-6 и 4-5. Играе се до две победи от три мача. Срещите са предвидени за 6, 8 и при достигане до трети мач на 10 март.

"Марица" се включва в полуфиналната фаза, където ще има за съперник победителят от двойката между четвъртият и петият от 1/4 финалните плейофи.  Срещите от 1/2 финалите са насрочени за 13, 16 и 19 март.

Спорът за титлата също е до две победи от три мача, като мачовете са предвидени за 22, 25 и 28 март. Така най-късно на 28 март ще стане ясен шампионът за сезон 2017/2018 при жените.
Така отново "Раковски"/Димитровград/ ще гостува в Стара Загора на 6 март/вторник/.

"Играем с "Марица"/Пловдив/ на финал! Това ни е цел в дебютния сезон, а резултата от София между "сини" и "червени" го очаквахме. Всичко е "колегиално" и във волейелита!",коментираха и феновете след 2:15 като резултат във "вечното дерби" на самия финал. Именно този резултат в зала "Васил Симов" в столицата "свали" тима на "Берое" под "ТОП 3"!