Състезателките на Казанлък не се дадоха на "Левски"

Интригуващ мач, който продължи повече от два часа, много емоции в залата, огласяна от шумните фенове в зала "Багира", страстна игра на домакините, сякаш за тях това бе мач на честта, беляза двубоя от 12-и кръг на НВЛ- жени между съставите на "Казанлък Волей-Багира" и "Левски" София. Младите ни състезателки играха днес без разпределителката си Пламена Кораменова, като на нейно място сред титулярите влезе младата Иванина Радушева.

"Левски" започна добре в първата част, но възпитаничките на Диян Боюклиев успяха бързо да наваксат и дори да поведат след петата си точка, като на свой ред започнаха да диктуват играта. Бурни обрати, интрига до самия финал на гейма направи началото на срещата още по-зрелищно, а казанлъчанки заслужиха доста от аплодисментите на публиката с няколко впечатляващи начални удара, с които бързо натрупаха точки. Играта спореше на младите ни състезателки и те имаха всички шансове да спечелят първия гейм, но след 20-та точка позволиха на съперничките си да затворят при 22:25.

Динамиката в двубоя продължи и през втората част, като съставът ни игра много силно, показа дух и издържа на напрежението, трупайки точка след точка, независимо от индивидуалните грешки, които допускаха по-младите в състава. Казанлъчанки доминираха през по-голямата част на втория гейм, ползвайки се с комфортна преднина. Левскарките обаче успяха да се върнат в играта, въпреки изоставянето, развихри се битка точка за точка, а играта продължи с много нерви и за двете страни. Домакините показаха характер и взеха закономерно гейма с 27:25.

Силното представяне за момичетата на Казанлък продължи и в третата част, която започна отново с натрупване на бърза преднина пред състава на "Левски". Последният бе в положението на догонващ. Напрежението се покачи с изравняването на точките, като съставът ни показа повече характер, а след час и 30 минути игра възпитаничките на Диян Боюклиев взеха и втория си гейм срещу "Левски" с 25:23.

Сините поведоха в следващата част и успяха да бият с 15:25. В решителния тайбрек гостенките играха доста по-уверено, а самочувствието и опита си казаха думата. "Левски" се наложи с 8:15. Взе и победата в мача с 2:3 (22:25, 27:25, 25:23, 15:25, 8:15), въпреки че съставът на "Казанлък" също можеше да стигне до крайния успех, тъй като бе достоен конкурент на по-класния си съперник.

Срещу "Левски" старши-треньорът Диян Боюклиев заложи на следния титулярен състав: Екатерина Димитрова, Елива Сандолова, Мария Кривошийска, Елизабет Георгиева, Иванина Радушева, Виктория Ветчакова, Мариела Салиева.

В следващия, 13-и кръг "Казанлък Волей-Багира" гостува на "Раковски" Димитровград, на 23 февруари.

Галерия снимки: 17.02.2018 - Волейбол жени - Казанлък - Левски 2:3