
Тригодишният им син вече Алекс е на година и три месеца, когато лекари потвърждават тежката диагноза: хидроцефалия си съдова аномалия с аневризма.
През 2006-та година Алекс е с потвърдена вече диагноза и първа операция. Веднага след нея, след като става ясно, че в България повече не може нищо да се направи за леченито на детето майката си плаща, за да се търси клиника и последващо лечение в чужбина.
Близо две години от молбата на майката, няма отговор по нея от лекуващата болница и помолените за съдействие институции.През това време семейството на Алекс само започва да търси варианти за лечение в чужбина и се свързва с френския професор Пиер Лазаняс. Именно от негов имейл , получен на 4-ти юни Мая Петрова научава, че още през ноември 2006-та година за Алекс е имало насрочена дата за операция. За това обаче семейството не знае.
Междувременно шансовете за лечение на Алекс в клиниката при френскя професор вече са нулеви. От началото на юли тази година професорът е покойник. Сега надеждата на семейството на тригодишния малчуган е в американски клиники. Първата оферта за там започва от 62 хиляди долара само за едната операция при нужни три.
Докато търсят варианти и събират пари за детето си Мая и Гроздан се надяват все пак да получат отговор на писмото си до Здравното министерство. От 20-ти май досега оттам мълчат.
Мълчат и от комисията, която трябва да прецени дали министерството може да поеме част от разноските за лечението на тригодишния Алекс от Крън.
Докато трае мълчанието, добри хора са помогнали.. И семейството на Алекс вече има 20 хиляди лева и 200 евро по сметките за лечението на детето. До нужните близо 200 хиляди долара има много. А времето за лечение на Алекс накъсява. Дотогава е надеждата.
< Предишна | Следваща > |
---|